Diller

2017-2018 Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği Sonuçları

2017-2018 Erasmus Personel Eğitim Alma Hareketliliği Sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.
 
 

Açıklanan listede hibeli(asıl) olarak seçilen başvuru sahipleri, faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere diğer belge işlemlerini yürütmelidir. Hareketlilik öncesinde talep edilecek belgeler: 

1-Faaliyet iş planı (en az 8 saatlik faaliyet içeren) 

2-Görevlendirme yazısı (Rektörlük OLUR’u)

3-Vakıfbank  Bankası’nın  herhangi bir şubesinden açılacak vadesiz Avro hesabı IBAN bilgisi

4-Sözleşme (Koordinatörlüğümüzde imzalanacaktır)

Lütfen gidiş aşaması işlemlerinizi, faaliyet tarihinizden 2 hafta önce tamamlayınız. Aksi takdirde, hibe ödemesinde gecikme yaşanabilmektedir . 

5-Yararlanıcıların ödemeleri %70 (gidişte)  ve %30 (dönüşte) olmak üzere iki taksitte yapılacaktır.  Seyahat gideri ödemesi faaliyet bitiminde yapılacaktır. (Faaliyet: 2+1;  2 Gün faaliyet ve 1 gün seyahat olacak şekilde gerçekleşecek olup hibe ödemesi 3 gün ve seyahat gideri olarak yapılacaktır.)

Tüm belgelerle ilgili ayrıntılı bilgi için: 

http://dib.firat.edu.tr  adresinden  Giden Personel -egitim-alma-hareketliligi/belgeler-ve-formlar

Hareketliliğe yedek listede seçilen başvuru sahipleri, Erasmus+ Programının tüm koşulları yerine getirmek kaydıyla, isterlerse faaliyetten hibe almaksızın yararlanabilirler.

Hareketliliğe katılacak yararlanıcılar, gidecekleri kurumlarda üniversitemizi tanıtmak adına ihtiyaç duyulabilecek tanıtım malzemesi konusunda Koordinatörlüğümüzden destek alabilirler. Ayrıca, Üniversitemizin İngilizce tanıtım sunum ve videolarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir: 

 http://www.firat.edu.tr/tr/content/tan%C4%B1t%C4%B1m-filmleri

https://www.youtube.com/watch?v=7--qXUw8vAg

Faaliyet tarihi geldiği halde, geçerli bir mazeret olmaksızın faaliyete başlamamış adaylar, hareketlilikten vazgeçmiş sayılacaklardır. 

Hareketliliğe katılmaktan vazgeçen yararlanıcıların vazgeçme dilekçelerini Koordinatörlüğümüze iletmeleri zorunludur. Vazgeçme dilekçelerini en geç 30 Mart 2018 Tarihine kadar ofise iletmeleri gerekmektedir. 

Tüm faaliyetler en geç 31 Mayıs 2018’e kadar tamamlanmalıdır ve dönüş belgeleri ile nihai raporlar, 14 Haziran 2018 tarihine kadar iletilmelidir. 

Saygı ile duyurulur.